21 lipca 2024 Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Gmina Paprotnia

Kontakt


Paprotnia mapa

Pogoda

PAPROTNIA Pogoda

Zwierzę szuka domu

Wrota Mazowsza Portal Usług Elektronicznych

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego

Prawo miejscowe

Internetowy System Aktów Prawnyh

Lokalny Portal Mapowy

Lokalny portal mapowy

Plakat- twarda skóra

Weź udział w pierwszej edycji rajdu! 

Zapisy oraz harmonogram są dostępne na stronie internetowej https://twardaskora.pl/

Czym jest rajd Twarda Skóra?

03.08.2022 r. – ruszyły zapisy na rajd rowerowy Twarda Skóra. To zupełnie nowe wydarzenie, które niebawem stanie się punktem obowiązkowym w kalendarzu każdego miłośnika dwóch kółek z okolic Siedlec – i nie tylko. Jego pierwsza edycja odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku. Organizatorem wyścigu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, a całą inicjatywę napędza energia i zaangażowanie wszystkich trzynastu gmin, przez które już niebawem przejedzie nasz peleton. Start i meta wyścigu to Kotuń, Plac Danielaków, a sama trasa ma 216 km długości i oplata całą ziemię siedlecką. 

Jaki jest cel imprezy?

Celem, który przyświecał organizatorom imprezy, jest promocja ziemi ziemi siedleckiej i mazowieckiej oraz pokazanie ich jako terenów o wyjątkowo pięknej przyrodzie, które wręcz proszą się o aktywne spędzanie wolnego czasu. Malownicze miejscowości, zielone i zachwycające o tej porze roku tereny nadrzeczne, a także znakomita infrastruktura stworzą miłośnikom kolarstwa wyjątkowo dogodne okoliczności, by nasycić wzrok pięknem przyrody. Kolarze mogą przy tym postawić sobie sportowe wyzwanie i sprawdzić swoje siły na zupełnie nowej trasie. Na koniec wyłonieni zostaną liderzy poszczególnych grup wiekowych, a także zwycięzca rywalizacji Open. Wszyscy zarejestrowani do 15 sierpnia uczestnicy dostaną ponadto wyjątkowe zaprojektowane z myślą o naszym rajdzie medale pamiątkowe, których pierwsza edycja może stać się zalążkiem pięknej kolekcji. Nadrzędnym celem wydarzenia jest więc wspieranie turystyki rowerowej i podkreślenie sportowego charakteru regionu.

Nasz Gość Specjalny

Mamy zaszczyt przedstawić również gościa honorowego naszego wydarzenia. Jest nim Cezary Zamana – znany wszystkim kolarskim pasjonatom Mistrz Polski z 1999 oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku. Cezary Zamana nie tylko uświetni imprezę swoją obecnością. Już teraz wspiera bowiem aktywnie jej organizację. To jego firma – Zamana Group – jest organizatorem technicznym wydarzenia, który dba o to, by rajd był nie tylko pięknym i wymagającym, ale również bezpiecznym i zorganizowanym wedle ścisłych standardów wydarzeniem. Organizator techniczny obejmuje swoim patronatem infrastrukturę bezpieczeństwa imprezy, ale również jej możliwie płynny i dogodny dla uczestników przebieg poprzez stworzenie i wyposażenie punktów kontrolnych na trasie rajdu. 

Skąd pomysł na taki rajd? 

Pomysłodawcą rajdu jest wójt gminy Kotuń – Grzegorz Góral . A inspiracją były doświadczenia jego przyjaciela – człowieka wielu pasji, który znany jest jako wolontariusz i działacz społeczny (a nawet Kawaler Orderu Uśmiechu), a przy tym od lat pasjonuje się kolarstwem szosowym. To właśnie Tomasz Skóra jako pierwszy obrał tę właśnie trasę na ponad 200-kilometrowe kolarskie wyzwanie, a zachęcony pięknem tego ekscytującego doświadczenia zapragnął zaprosić do niego innych kolarskich zapaleńców. Wójt Kotunia bez wachania przyklasnął temu pomysłowi i postanowił objąć inicjatywę pomocą organizatorską i promocyjną. 

Wsparł go w tej inicjatywie wójt gminy Zbuczyn – Hubert Pasiak – i razem zaprosili pozostałych wójtów gmin z powiatu do zaangażowania w ten pomysł. Pomysł został zaprezentowany podczas konwentu wójtów powiatu, 2 lutego w Wodyniach, którego gospodarzem był wójt Wojciech Klepacki. Organizacja tej imprezy jest więc efektem współdziałania i ogromnej pomocy wszystkich trzynastu gmin powiatu siedleckiego – przy dofinansowaniu z budżetu powiatu siedleckiego i województwa mazowieckiego. Dzięki temu każdy miłośnik kolarstwa może przeżyć wyjątkową przygodę na terenie malowniczej ziemi siedleckiej stanowiącej piękny element mazowsza, a przy tym sprawdzić swoje przygotowanie i determinację, by zawalczyć o zwycięstwo w wyścigu. Jesteśmy przekonani, że taka zdrowa, sportowa rywalizacja w połączeniu ze świetną organizacją i pięknem regionu sprawią, że wydarzenie  będzie początkiem nowej kolarskiej tradycji.

Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Siedlecki w ramach realizacji zadania publicznego.


Rozmiar czcionki
Kontrast