23 czerwca 2024 Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Gmina Paprotnia

Kontakt


Paprotnia mapa

Pogoda

PAPROTNIA Pogoda

Zwierzę szuka domu

Wrota Mazowsza Portal Usług Elektronicznych

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego

Prawo miejscowe

Internetowy System Aktów Prawnyh

Lokalny Portal Mapowy

Lokalny portal mapowy

Szczepimy się

15.01.2021

Szczepienia przeciw COVID -19 w Gminie Paprotnia

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy „zero”, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personelu szpitali, pracowników domów pomocy społecznej, farmaceutów).

Od 15 stycznia rozpocznie  się rejestracja  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, natomiast  od 22 stycznia dla osób, które  skończyły 70 lat. Od 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia zarejestrowanych seniorów.

Punt szczepień na tereie Gminy Paprotnia

Osoby , które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID 19 , ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepieni będą mogły skorzystać ze specjalnego transportu organizowanego przez Gminę Paprotnia.
Ze strony Urzędu Gminy Paprotnia osobą do kontaktu w kwestiach związanych ze szczepieniami jest Pan Marek Kordecki tel. 736 840 512


Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.

Jak działa?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dla kogo w pierwszej kolejności?
Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak:

-pracownicy służby zdrowia;

-mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;

-seniorzy (osoby, które skończyły 80 lat – będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15.01.2021, a osoby, które skończyły 70 lat – od 22.01.2021);

-służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;

-nauczyciele.

Dlaczego warto się zaszczepić?
Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje. Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

Więcej informacji znajduje się na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie


Rozmiar czcionki
Kontrast