24 czerwca 2024 Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Gmina Paprotnia

Kontakt


Paprotnia mapa

Pogoda

PAPROTNIA Pogoda

Zwierzę szuka domu

Wrota Mazowsza Portal Usług Elektronicznych

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego

Prawo miejscowe

Internetowy System Aktów Prawnyh

Lokalny Portal Mapowy

Lokalny portal mapowy

Jak Państwo z pewnością wiedzą, w dniach 1 września – 30 listopada br. na terenie całego kraju odbywa się Powszechny Spis Rolny 2020. Jest to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dzięki uzyskanym podczas spisu rolnego informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników, tworzyć strategie dla społeczności wiejskich i podejmować skuteczne decyzje zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa.

Wielu rolników z Mazowsza zwleka ze spełnieniem obowiązku spisowego. Być może brakuje wśród nich świadomości, jak bardzo istotny dla polskiego rolnictwa jest Powszechny Spis Rolny 2020.

Mając na uwadze Państwa autorytet wśród mieszkańców i rolników, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o podjęcie się roli Ambasadora Powszechnego Spisu Rolnego 2020 i aktywne włączenie się w promocję tego wydarzenia. Są Państwo liderami lokalnych społeczności i jednocześnie pośrednikami między mieszkańcami a administracją publiczną. Bardzo liczymy, że jako Sołtysi będą Państwo aktywnie namawiać rolników w Państwa sołectwie do wypełnienia obowiązku spisowego, przekazując im rzetelne i sprawdzone informacje o spisie rolnym oraz wywieszając przekazane plakaty na tablicach ogłoszeń. Jeśli sami są Państwo rolnikami, to mamy nadzieję, że dają Państwo dobry przykład i wypełnili już Państwo formularz spisowy.

Zdajemy sobie sprawę, że wśród rolników pojawiają się obawy i wątpliwości, co do celu spisu i zakresu pytań. W tym miejscu chcielibyśmy wyraźnie podkreślić: NIE ZBIERAMY DANYCH DOT. WYSOKOŚCI DOCHODÓW CZY MAJĄTKU rolników. Jeśli pojawiają się pytania o źródła dochodu, to chodzi jedynie o podanie procentowego udziału rolniczych i pozarolniczych źródeł dochodu. Natomiast celem pytań o sprzęt rolniczy nie jest sprawdzenie jego wartości, tylko ocena stopnia zautomatyzowania produkcji danego gospodarstwa.

W razie innych pytań rolników i mieszkańców Państwa sołectw pozostajemy do dyspozycji i chętnie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji. Najlepiej kontaktować się przez Infolinię Spisową pod numerem 22 279 99 99.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/.

Zachęcamy do obserwowania kont społecznościowych Urzędu Statystycznego i udostępniania zamieszczanych tam informacji na swoim profilu: https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie oraz https://twitter.com/Warszawa_STAT.

 

Źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie


Rozmiar czcionki
Kontrast